2016 Junior Austral Program of Events
10 laps 2500m
1 | Bill SIMPSON (CAR) | |||||
2 | Ben FOSTER (CAR) | |||||
3 | Graeme FRISLIE (BWK) | |||||
5 | Joshua HEATHER (CAR) | |||||
6 | Edmund WRIGHT (NSW) | |||||
7 | Tim BUTLER (BWK) | |||||
8 | Joshua BRODIE (NSW) | |||||
9 | Samuel BUCKELL (BGO) | |||||
10 | Andrew RIGONI (BWK) | |||||
11 | Henry DIETZE (BWK) | |||||
12 | Connor MCCAIG (BGO) | |||||
13 | Joel BARON (BWK) | |||||
94 | Alexander ALLOT (BGO) | |||||
98 | Sam GALLAGHER (BBN) |
10 laps 2500m
15 | Harry MORGAN (BBN) | |||||
16 | Josh THOMSON (BGO) | |||||
17 | Oskar MOORE (BWK) | |||||
18 | Travis STEWART (Carnegie CC) | |||||
19 | Jack THROSSELL (CAR) | |||||
21 | Jonathan MARR (BBN) | |||||
22 | Joshua CLARKE (BGO) | |||||
23 | Connor SYMONS (BGO) | |||||
24 | Abraham NASRE (BWK) | |||||
25 | Harrison MORLEY (BGO) | |||||
26 | Nathan BOWDEN (BBN) | |||||
27 | Daniel DASTOLI (BWK) | |||||
28 | Angus VANDER (BWK) | |||||
29 | Tomas ARTHUR (ART) |
10 laps 2500m
30 | Dharlia HAINES (WA) | |||||
31 | Lucia AZZOPARDI (BWK) | |||||
32 | Karis BONSER (WA) | |||||
33 | Sharni MORLEY (BWK) | |||||
34 | Elizabeth NUSPAN (BWK) | |||||
35 | Neve BRADBURY (STK) | |||||
36 | Isla BRADBURY (STK) | |||||
37 | Amber LYONS (BGO) | |||||
38 | Michaela MEHARRY (BGO) | |||||
39 | Fiona BONNETT (BWK) | |||||
40 | Olivia SENS (BGO) | |||||
41 | Sarah BATESON (BGO) | |||||
93 | Kate VICKERS (NSW) |
6 Laps 1500m
87 | Ollie JIROVEC (BWK) | |||||
88 | Maxx NUSPAN (BWK) | |||||
89 | Thomas WILLIAMSON (BWK) | |||||
90 | Chase HADDEN (BGO) | |||||
91 | Pippa DENHAM (ART) | |||||
92 | Minda DENHAM (ART) |
6 Laps 1500m
70 | Eddie JIROVEC (BWK) | |||||
71 | Angus GILL (BGO) | |||||
72 | Nate HADDEN (BGO) | |||||
73 | Tom BUTLER (BWK) | |||||
74 | Marcus WALKER (BGO) | |||||
75 | Bronte STEWART (NSW) | |||||
76 | Ava GIRAMONDO (BWK) | |||||
77 | Oscar GALLAGHER (BBN) |
6 Laps 1500m
79 | Ziggy LEE (B-S) | |||||
80 | Xavier STARLING (GEE) | |||||
81 | Campbell BAILEY (HAW) | |||||
83 | Indigo SKINNER (BWK) | |||||
84 | Haylee JACK (BGO) | |||||
85 | Oscar TERRY (BGO) | |||||
96 | Nick JAMES (PRS) | |||||
97 | Spencer MACLENNAN (GEE) | |||||
100 | Thomas DAVIES (BWK) |
8 Laps 2000m
43 | James ANTHONY (BWK) | |||||
44 | Joshua HOWE (WA) | |||||
45 | Billy ARMSTRONG (PRS) | |||||
46 | Jackson HADDEN (BGO) | |||||
47 | James MOUNTAIN (BWK) | |||||
48 | Tom NICOLSON (CAS) | |||||
49 | Samuel ARMAREGO (BWK) | |||||
50 | Jacob HENERY (BGO) | |||||
51 | Murray CULLING (ART) | |||||
52 | Harry WILLIEN (CAS) | |||||
53 | Zachary GARTSIDE (BGO) | |||||
54 | James DAVIES (BWK) | |||||
55 | Campbell MCEWEN (CAR) | |||||
56 | James POLITES (CAR) | |||||
95 | Max LEINER (CAR) |
8 Laps 2000m
57 | Kobi MERCHANT (BWK) | |||||
58 | Rebel BROOKER (NSW) | |||||
59 | Hayley JENKINS (BWK) | |||||
61 | Alyssa POLITES (CAR) | |||||
62 | Alessia MCCAIG (BGO) | |||||
63 | Ruby MCLEAN (BGO) | |||||
64 | Camryn BAILEY (HAW) | |||||
65 | Madeleine STARLING (GEE) | |||||
66 | Sophie SUTTON (MOR) | |||||
68 | Lucinda TERRY (BGO) |
12 laps 3000m
30 | Dharlia HAINES (WA) | |||||
31 | Lucia AZZOPARDI (BWK) | |||||
32 | Karis BONSER (WA) | |||||
33 | Sharni MORLEY (BWK) | |||||
34 | Elizabeth NUSPAN (BWK) | |||||
35 | Neve BRADBURY (STK) | |||||
36 | Isla BRADBURY (STK) | |||||
37 | Amber LYONS (BGO) | |||||
38 | Michaela MEHARRY (BGO) | |||||
39 | Fiona BONNETT (BWK) | |||||
40 | Olivia SENS (BGO) | |||||
41 | Sarah BATESON (BGO) | |||||
93 | Kate VICKERS (NSW) |
15 Laps 3750m
1 | Bill SIMPSON (CAR) | |||||
2 | Ben FOSTER (CAR) | |||||
3 | Graeme FRISLIE (BWK) | |||||
6 | Edmund WRIGHT (NSW) | |||||
7 | Tim BUTLER (BWK) | |||||
9 | Samuel BUCKELL (BGO) | |||||
10 | Andrew RIGONI (BWK) | |||||
11 | Henry DIETZE (BWK) | |||||
12 | Connor MCCAIG (BGO) | |||||
13 | Joel BARON (BWK) | |||||
94 | Alexander ALLOT (BGO) | |||||
98 | Sam GALLAGHER (BBN) |
15 Laps 3750m
15 | Harry MORGAN (BBN) | |||||
16 | Josh THOMSON (BGO) | |||||
17 | Oskar MOORE (BWK) | |||||
18 | Travis STEWART (Carnegie CC) | |||||
19 | Jack THROSSELL (CAR) | |||||
21 | Jonathan MARR (BBN) | |||||
22 | Joshua CLARKE (BGO) | |||||
23 | Connor SYMONS (BGO) | |||||
25 | Harrison MORLEY (BGO) | |||||
26 | Nathan BOWDEN (BBN) | |||||
28 | Angus VANDER (BWK) | |||||
29 | Tomas ARTHUR (ART) |
4 Laps 1000m
87 | Ollie JIROVEC (BWK) | Scr | ||||
88 | Maxx NUSPAN (BWK) | 20 | ||||
89 | Thomas WILLIAMSON (BWK) | 30 | ||||
90 | Chase HADDEN (BGO) | 40 | ||||
91 | Pippa DENHAM (ART) | 70 | ||||
92 | Minda DENHAM (ART) | 80 |
4 Laps 1000m
70 | Eddie JIROVEC (BWK) | Scr | ||||
71 | Angus GILL (BGO) | 10 | ||||
72 | Nate HADDEN (BGO) | 15 | ||||
73 | Tom BUTLER (BWK) | 20 | ||||
74 | Marcus WALKER (BGO) | 25 | ||||
75 | Bronte STEWART (NSW) | 35 | ||||
76 | Ava GIRAMONDO (BWK) | 45 | ||||
77 | Oscar GALLAGHER (BBN) | 50 |
4 Laps 1000m
79 | Ziggy LEE (B-S) | 70 | ||||
80 | Xavier STARLING (GEE) | 85 | ||||
81 | Campbell BAILEY (HAW) | 95 | ||||
83 | Indigo SKINNER (BWK) | 115 | ||||
84 | Haylee JACK (BGO) | 125 | ||||
100 | Thomas DAVIES (BWK) | 140 | ||||
85 | Oscar TERRY (BGO) | 150 | ||||
97 | Spencer MACLENNAN (GEE) | 160 |
4 Laps 1000m
95 | Max LEINER (CAR) | Scr | ||||
43 | James ANTHONY (BWK) | 30 | ||||
45 | Billy ARMSTRONG (PRS) | 60 | ||||
46 | Jackson HADDEN (BGO) | 65 | ||||
47 | James MOUNTAIN (BWK) | 70 | ||||
48 | Tom NICOLSON (CAS) | 80 | ||||
49 | Samuel ARMAREGO (BWK) | 95 | ||||
50 | Jacob HENERY (BGO) | 100 | ||||
51 | Murray CULLING (ART) | 115 | ||||
52 | Harry WILLIEN (CAS) | 120 | ||||
53 | Zachary GARTSIDE (BGO) | 125 | ||||
54 | James DAVIES (BWK) | 150 | ||||
55 | Campbell MCEWEN (CAR) | 150 | ||||
56 | James POLITES (CAR) | 160 |
4 Laps 1000m
57 | Kobi MERCHANT (BWK) | Scr | ||||
58 | Rebel BROOKER (NSW) | Scr | ||||
59 | Hayley JENKINS (BWK) | 15 | ||||
61 | Alyssa POLITES (CAR) | 60 | ||||
62 | Alessia MCCAIG (BGO) | 75 | ||||
63 | Ruby MCLEAN (BGO) | 85 | ||||
64 | Camryn BAILEY (HAW) | 95 | ||||
65 | Madeleine STARLING (GEE) | 100 | ||||
66 | Sophie SUTTON (MOR) | 110 | ||||
68 | Lucinda TERRY (BGO) | 140 |
6 Laps 1500m
87 | Ollie JIROVEC (BWK) | |||||
88 | Maxx NUSPAN (BWK) | |||||
90 | Chase HADDEN (BGO) | |||||
91 | Pippa DENHAM (ART) | |||||
92 | Minda DENHAM (ART) |
6 Laps 1500m First 9 riders to final
1 | Bill SIMPSON (CAR) | Scr | ||||
2 | Ben FOSTER (CAR) | Scr | ||||
3 | Graeme FRISLIE (BWK) | 15 | ||||
98 | Sam GALLAGHER (BBN) | 25 | ||||
6 | Edmund WRIGHT (NSW) | 35 | ||||
7 | Tim BUTLER (BWK) | 45 | ||||
9 | Samuel BUCKELL (BGO) | 55 | ||||
10 | Andrew RIGONI (BWK) | 70 | ||||
11 | Henry DIETZE (BWK) | 75 | ||||
13 | Joel BARON (BWK) | 90 | ||||
15 | Harry MORGAN (BBN) | 100 | ||||
17 | Oskar MOORE (BWK) | 110 |
6 Laps 1500m First 9 riders to final
12 | Connor MCCAIG (BGO) | 85 | ||||
94 | Alexander ALLOT (BGO) | 90 | ||||
16 | Josh THOMSON (BGO) | 110 | ||||
18 | Travis STEWART (Carnegie CC) | 120 | ||||
19 | Jack THROSSELL (CAR) | 120 | ||||
21 | Jonathan MARR (BBN) | 135 | ||||
22 | Joshua CLARKE (BGO) | 150 | ||||
23 | Connor SYMONS (BGO) | 150 | ||||
25 | Harrison MORLEY (BGO) | 160 | ||||
26 | Nathan BOWDEN (BBN) | 170 | ||||
28 | Angus VANDER (BWK) | 200 | ||||
29 | Tomas ARTHUR (ART) | 200 |
9 Laps 2250m Sprints at 6, 3 and Finish
70 | Eddie JIROVEC (BWK) | |||||
71 | Angus GILL (BGO) | |||||
72 | Nate HADDEN (BGO) | |||||
73 | Tom BUTLER (BWK) | |||||
74 | Marcus WALKER (BGO) | |||||
75 | Bronte STEWART (NSW) | |||||
76 | Ava GIRAMONDO (BWK) | |||||
77 | Oscar GALLAGHER (BBN) |
9 Laps 2250m Sprints at 6, 3 and Finish
79 | Ziggy LEE (B-S) | |||||
80 | Xavier STARLING (GEE) | |||||
81 | Campbell BAILEY (HAW) | |||||
83 | Indigo SKINNER (BWK) | |||||
84 | Haylee JACK (BGO) | |||||
85 | Oscar TERRY (BGO) | |||||
97 | Spencer MACLENNAN (GEE) | |||||
100 | Thomas DAVIES (BWK) |
15 Laps 3750m Sprints at 12, 9, 6, 3 and Finish
43 | James ANTHONY (BWK) | |||||
45 | Billy ARMSTRONG (PRS) | |||||
46 | Jackson HADDEN (BGO) | |||||
47 | James MOUNTAIN (BWK) | |||||
48 | Tom NICOLSON (CAS) | |||||
49 | Samuel ARMAREGO (BWK) | |||||
50 | Jacob HENERY (BGO) | |||||
51 | Murray CULLING (ART) | |||||
52 | Harry WILLIEN (CAS) | |||||
53 | Zachary GARTSIDE (BGO) | |||||
54 | James DAVIES (BWK) | |||||
55 | Campbell MCEWEN (CAR) | |||||
56 | James POLITES (CAR) |
15 Laps 3750m Sprints at 12, 9, 6, 3 and Finish
57 | Kobi MERCHANT (BWK) | |||||
58 | Rebel BROOKER (NSW) | |||||
59 | Hayley JENKINS (BWK) | |||||
61 | Alyssa POLITES (CAR) | |||||
62 | Alessia MCCAIG (BGO) | |||||
63 | Ruby MCLEAN (BGO) | |||||
64 | Camryn BAILEY (HAW) | |||||
65 | Madeleine STARLING (GEE) | |||||
66 | Sophie SUTTON (MOR) | |||||
68 | Lucinda TERRY (BGO) |
4 Laps 1000m
30 | Dharlia HAINES (WA) | Scr | ||||
31 | Lucia AZZOPARDI (BWK) | 10 | ||||
32 | Karis BONSER (WA) | 15 | ||||
33 | Sharni MORLEY (BWK) | 20 | ||||
93 | Kate VICKERS (NSW) | 30 | ||||
34 | Elizabeth NUSPAN (BWK) | 35 | ||||
35 | Neve BRADBURY (STK) | 50 | ||||
36 | Isla BRADBURY (STK) | 55 | ||||
10 | Andrew RIGONI (BWK) | 70 | ||||
37 | Amber LYONS (BGO) | 75 | ||||
38 | Michaela MEHARRY (BGO) | 85 | ||||
13 | Joel BARON (BWK) | 90 | ||||
39 | Fiona BONNETT (BWK) | 125 | ||||
40 | Olivia SENS (BGO) | 135 | ||||
41 | Sarah BATESON (BGO) | 150 | ||||
25 | Harrison MORLEY (BGO) | 160 | ||||
26 | Nathan BOWDEN (BBN) | 170 | ||||
28 | Angus VANDER (BWK) | 200 |
6 Laps 1500m
1 | Bill SIMPSON (CAR) | Scr | ||||
3 | Graeme FRISLIE (BWK) | 15 | ||||
98 | Sam GALLAGHER (BBN) | 25 | ||||
6 | Edmund WRIGHT (NSW) | 35 | ||||
7 | Tim BUTLER (BWK) | 45 | ||||
9 | Samuel BUCKELL (BGO) | 55 | ||||
11 | Henry DIETZE (BWK) | 75 | ||||
12 | Connor MCCAIG (BGO) | 85 | ||||
94 | Alexander ALLOT (BGO) | 90 | ||||
15 | Harry MORGAN (BBN) | 100 | ||||
16 | Josh THOMSON (BGO) | 110 | ||||
17 | Oskar MOORE (BWK) | 110 | ||||
18 | Travis STEWART (Carnegie CC) | 120 | ||||
19 | Jack THROSSELL (CAR) | 120 | ||||
21 | Jonathan MARR (BBN) | 135 | ||||
22 | Joshua CLARKE (BGO) | 150 | ||||
23 | Connor SYMONS (BGO) | 150 | ||||
29 | Tomas ARTHUR (ART) | 200 |