Rob Vernon Memorial Senior Handicap
Elapsed | Time/Gap | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Robbie HUCKER (Bendigo & District Cycling Club) | 2h14:38 | 2h47:38 | ||
2. | 1 | Sam CROME (Bendigo & District Cycling Club) | 2h14:39 | +1 | ||
3. | 5 | Sean LAKE (Melbourne University Cycling Club) | 2h14:39 | +1 | ||
4. | 60 | Peta MULLENS (Bendigo & District Cycling Club) | 2h30:25 | +47 | ||
5. | 53 | Aaron SALISBURY (St Kilda Cycling Club) | 2h30:41 | +1:03 | ||
6. | 8 | Cameron BAYLY (Norwood Cycling Club) | 2h15:41 | +1:03 | ||
7. | 56 | Giovanni CIPRIANO (Carnegie Caulfield Cycling Club) | 2h30:41 | +1:03 | ||
8. | 65 | Sarah GIGANTE (Brunswick Cycling Club) | 2h30:41 | +1:03 | ||
9. | 68 | Max HEIZER (Bendigo & District Cycling Club) | 2h30:41 | +1:03 | ||
10. | 30 | Jarrod MORONI (Bendigo & District Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
11. | 23 | Harry ASKEW (Kilkenny Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
12. | 19 | Callan DOUGLAS (Carnegie Caulfield Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
13. | 20 | Matthew LANE (Warrnambool Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
14. | 24 | Nicholas SIMPSON (Castlemaine Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
15. | 44 | Trent CLIFFORD (Geelong Cycling Club) | 2h25:55 | +1:17 | ||
16. | 26 | Dylan MCKENNA (Castlemaine Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
17. | 51 | Mathew GREALY (Echuca/Moama Cycling Club) | 2h25:55 | +1:17 | ||
18. | 35 | Connor SENS (Bendigo & District Cycling Club) | 2h25:55 | +1:17 | ||
19. | 71 | Aidan HAMILTON (Bendigo & District Cycling Club) | 2h37:55 | +1:17 | ||
20. | 34 | Stephen KILPATRICK (Albury Wodonga Panthers Cycling Club) | 2h25:55 | +1:17 | ||
21. | 64 | Paul MILLYNN (Albury Wodonga Panthers Cycling Club) | 2h30:55 | +1:17 | ||
22. | 29 | Jordan VILLANI (St Kilda Cycling Club) | 2h20:55 | +1:17 | ||
23. | 9 | Alexander EVANS (Bendigo & District Cycling Club) | 2h15:55 | +1:17 | ||
24. | 2 | Jason LEA (Bendigo & District Cycling Club) | 2h15:55 | +1:17 | ||
25. | 57 | Martin BANFIELD (Bendigo & District Cycling Club) | 2h30:55 | +1:17 | ||
26. | 18 | Jake KLAJNBLAT (Carnegie Caulfield Cycling Club) | 2h15:55 | +1:17 | ||
27. | 27 | Peter CASEY (Bendigo & District Cycling Club) | 2h20:59 | +1:21 | ||
28. | 33 | Michael VILLANI (St Kilda Cycling Club) | 2h26:01 | +1:23 | ||
29. | 46 | Joel COXON (Hawthorn Cycling Club) | 2h26:01 | +1:23 | ||
30. | 66 | Brent DAVIS (St Kilda Cycling Club) | 2h31:38 | +2:00 | ||
31. | 72 | Anthony COXON (Hawthorn Cycling Club) | 2h38:38 | +2:00 | ||
32. | 52 | Andrew GYNES (Mornington Cycling Club) | 2h26:38 | +2:00 | ||
33. | 55 | Peter QUIBELL (Melbourne Cycling League) | 2h31:38 | +2:00 | ||
34. | 96 | Craig EASTWOOD (Melbourne Cycling League) | 2h31:38 | +2:00 | ||
35. | 61 | David OGILVIE (Ballarat Sebastopol Cycling Club) | 2h31:38 | +2:00 | ||
36. | 82 | Rachel WARD (Hawthorn Cycling Club) | 2h38:38 | +2:00 | ||
37. | 59 | Jemma EASTWOOD (Blackburn Cycling Club) | 2h34:27 | +4:49 | ||
38. | 94 | Emerson JULIAN (Bendigo and District Cycling Club) | 2h52:27 | +4:49 | ||
39. | 70 | Byron WOODS (Shepparton Cycling Club) | 2h34:27 | +4:49 | ||
40. | 74 | Leigh NORTON (Bendigo & District Cycling Club) | 2h42:32 | +5:54 | ||
41. | 84 | Russell GILBEY (Bendigo & District Cycling Club) | 2h43:25 | +6:47 | ||
42. | 62 | Jamie COSTELLO-MANNING (Echuca/Moama Cycling Club) | 2h36:44 | +7:06 | ||
43. | 14 | Brad NORTON (Shepparton Cycling Club) | 2h21:47 | +7:09 | ||
44. | 17 | Darryn BENN (Blackburn Cycling Club) | 2h21:47 | +7:09 | ||
45. | 4 | Julian THOMSON (Bendigo & District Cycling Club) | 2h21:47 | +7:09 | ||
46. | 22 | Tyson WARNETT (St Kilda Cycling Club) | 2h26:47 | +7:09 | ||
47. | 12 | Daniel HERREWYN (Mount Gambier Cycling Club) | 2h21:47 | +7:09 | ||
48. | 15 | Jeremy CAMERON (St Kilda Cycling Club) | 2h21:47 | +7:09 | ||
49. | 28 | Hamish WEBBER (St Kilda Cycling Club) | 2h26:47 | +7:09 | ||
50. | 16 | Allan SATCHELL (Stawell Great Western) | 2h21:47 | +7:09 | ||
51. | 40 | Chris EDDY (Bendigo & District Cycling Club) | 2h31:47 | +7:09 | ||
52. | 54 | Liam HAPKE (Blackburn Cycling Club) | 2h37:06 | +7:28 | ||
53. | 91 | Ashley O'FARRELL (Albury Wodonga Panthers Cycling Club) | 2h55:06 | +7:28 | ||
54. | 41 | Colby MADILL (Bendigo & District Cycling Club) | 2h32:13 | +7:35 | ||
55. | 48 | Josh MCMINN (Warrnambool Cycling Club) | 2h34:22 | +9:44 | ||
56. | 39 | Lee LINDSAY (Southern Masters Cycling Club) | 2h34:47 | +10:09 | ||
57. | 36 | Tim DECKER (Norwood Cycling Club) | 2h34:47 | +10:09 | ||
58. | 42 | Connor WHITE (Bendigo & District Cycling Club) | 2h34:47 | +10:09 | ||
59. | 93 | Purdie LONG (St Kilda Cycling Club) | 2h46:47 | +10:09 | ||
60. | 69 | Clint FLANIGAN (Echuca/Moama Cycling Club) | 2h49:53 | +13:15 | ||
61. | 45 | Andrew WARD (Carnegie Caulfield Cycling Club) | 2h37:53 | +13:15 | ||
62. | 78 | Tony BYRNE (Castlemaine Cycling Club) | 2h51:37 | +14:59 | ||
63. | 11 | Tasman NANKERVIS (Bendigo & District Cycling Club) | 2h29:46 | +15:08 | ||
64. | 85 | Sarah FITTON (South Perth Cycling Club) | 2h52:04 | +15:26 | ||
65. | 73 | Neale ADAMS (Mornington Cycling Club) | 2h54:02 | +17:24 | ||
66. | 76 | Minda MURRAY (Bendigo and District Cycling Club) | 2h54:30 | +17:52 | ||
67. | 37 | Tim MCGRATH (St Kilda Cycling Club) | 2h42:30 | +17:52 | ||
68. | 89 | Luke DOCHERTY (Bendigo & District Cycling Club) | 3h05:30 | +17:52 | ||
69. | 77 | Des LANE (Warrnambool Cycling Club) | 2h56:17 | +19:39 | ||
70. | 86 | Mitchell BARROW (Bendigo & District Cycling Club) | 3h07:17 | +19:39 | ||
71. | 67 | Ryan WATERSON (Southern Masters Cycling Club) | 2h49:17 | +19:39 | ||
72. | 80 | Scott MCMANUS (Bendigo & District Cycling Club) | 2h56:17 | +19:39 | ||
73. | 21 | Kayden JEFFREYS (Echuca/Moama Cycling Club) | 2h44:26 | +24:48 | ||
74. | 92 | Mark DICKSON (Echuca/Moama Cycling Club) | 3h12:26 | +24:48 | ||
75. | 83 | Hannanh MACDOUGALL (The Pirates Sporting Club) | 3h01:26 | +24:48 | ||
76. | 10 | Alistair DONOHOE (Blackburn Cycling Club) | 2h40:08 | +25:30 | ||
77. | 43 | Tony CRAWFORD (Cobram Barooga) | 2h57:57 | +33:19 | ||
78. | 81 | Iain DAVIDSON (Cobram Barooga) | 3h09:57 | +33:19 | ||
79. | 49 | Nathan WILSON (Geelong Cycling Club) | 2h57:57 | +33:19 | ||
80. | 50 | Nicholas TORNEY (Cobram Barooga) | 2h57:57 | +33:19 | ||
81. | 87 | Russ JEFFREYS (Echuca/Moama Cycling Club) | 3h26:55 | +39:17 | ||
82. | 79 | Malcolm MCLEOD (Echuca/Moama Cycling Club) | 3h15:56 | +39:18 | ||
83. | 95 | Rene MOL (Cobram Barooga) | 3h48:43 | +1h01:05 | ||
dnf | 6 | Angus LYONS (Ballarat Sebastopol Cycling Club) | ||||
dnf | 13 | Russell GILL (Norwood Cycling Club) | ||||
dnf | 31 | Timothy REDDICK (Port Fairy Cycling Club) | ||||
dnf | 38 | Charlie FITZPATRICK (Bendigo & District Cycling Club) | ||||
dnf | 47 | Denis CASEY (Bendigo & District Cycling Club) | ||||
dnf | 58 | Ryan EVANS (Bendigo & District Cycling Club) | ||||
dnf | 75 | Gemma ABERY (St Kilda Cycling Club) | ||||
dnf | 88 | Noel SENS (Bendigo & District Cycling Club) | ||||
dns | 7 | Liam EDWARDS (Shepparton Cycling Club) | ||||
dns | 25 | Sebastian JAYNE (Alpine Cycling Club) | ||||
dns | 32 | Chris KENNETT (Hamilton Cycling Club) | ||||
dns | 63 | Vaughan WEBBER (Blackburn Cycling Club) | ||||
dns | 90 | Edie HALEY (Bendigo & District Cycling Club) |