Rob Vernon Memorial Handicap
Elapsed | Time/Gap | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 70 | Martin BANFIELD (Bendigo & District CC) | 2h33:36 | 2h51:36 | ||
2. | 47 | Samuel BUCKELL (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
3. | 46 | Alexander ALLOTT (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
4. | 54 | Charlie FITZPATRICK (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
5. | 99 | Matthew OPPERMAN (Mt Gambier CC) | 2h44:36 | +0 | ||
6. | 50 | Denis CASEY (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
7. | 84 | Martin STOCKFELD (St Kilda CC) | 2h33:36 | +0 | ||
8. | 92 | Neve BRADBURY (St Kilda CC) | 2h44:36 | +0 | ||
9. | 53 | Chris EDDY (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
10. | 55 | Brent GIBSON (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
11. | 81 | Harrison MORLEY (Bendigo & District CC) | 2h33:36 | +0 | ||
12. | 108 | Olivia SENS (Bendigo & District CC) | 2h51:36 | +0 | ||
13. | 63 | Darcy MCCLURE-WALLACE (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
14. | 79 | Brett LINDSTROM (Southern Masters CC) | 2h33:36 | +0 | ||
15. | 51 | Wayne COLLINS (Warrnambool CC) | 2h25:36 | +0 | ||
16. | 78 | Scott KEATING (Ballarat / Sebastopol CC) | 2h33:36 | +0 | ||
17. | 59 | Justin HOGAN (St Kilda CC) | 2h25:36 | +0 | ||
18. | 90 | Julia ATKINS (St Kilda CC) | 2h44:36 | +0 | ||
19. | 61 | Christopher JOUSTRA (Latrobe City CC) | 2h25:36 | +0 | ||
20. | 83 | David OGILVIE (Ballarat / Sebastopol CC) | 2h33:36 | +0 | ||
21. | 86 | Dominic WALKER (Coburg CC) | 2h33:36 | +0 | ||
22. | 57 | Nick GRAINGER (Carnegie Caulfield CC) | 2h25:36 | +0 | ||
23. | 97 | Spiros MOUZAKIS (Carnegie Caulfield CC) | 2h44:36 | +0 | ||
24. | 49 | Nathan BURRELL (Bendigo & District CC) | 2h25:36 | +0 | ||
25. | 67 | David STURT (Carnegie Caulfield CC) | 2h25:36 | +0 | ||
26. | 94 | Jarrod COOK (Bendigo & District CC) | 2h45:05 | +29 | ||
27. | 87 | Jeroen WEIMAR (Carnegie Caulfield CC) | 2h34:19 | +43 | ||
28. | 30 | James PAGE (St Kilda CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
29. | 38 | Mark JAMIESON (Mersey Valley Devonport CC) | 2h23:47 | +1:11 | ||
30. | 22 | Darren Francis CASEY (Bendigo & District CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
31. | 23 | Peter CASEY (Bendigo & District CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
32. | 34 | Stephen BAKER (Mornington CC) | 2h23:47 | +1:11 | ||
33. | 29 | Brett KINGSTON (Carnegie Caulfield CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
34. | 27 | Sam GREENWOOD (Hawthorn CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
35. | 24 | Angus COLLINS (Brunswick CC) | 2h20:47 | +1:11 | ||
36. | 45 | John WATKINSON (Port Fairy CC) | 2h23:47 | +1:11 | ||
37. | 44 | Rafael UNGAR (Melbourne University CC) | 2h23:47 | +1:11 | ||
38. | 36 | Paul COLLINS (Latrobe City CC) | 2h23:52 | +1:16 | ||
39. | 37 | Joseph INGLIS (Carnegie Caulfield CC) | 2h23:52 | +1:16 | ||
40. | 40 | Callum MIRTSCHIN (Hamilton CC) | 2h23:52 | +1:16 | ||
41. | 39 | Darren LEVER (Southern Masters CC) | 2h23:54 | +1:18 | ||
42. | 35 | Peter CHESTER (Northcote CC) | 2h23:56 | +1:20 | ||
43. | 43 | Troy THOMSON (Carnegie Caulfield CC) | 2h23:57 | +1:21 | ||
44. | 21 | Sam BRADBURY (St Kilda CC) | 2h20:57 | +1:21 | ||
45. | 42 | Paul SPEED (The Pirates Sporting Club) | 2h23:59 | +1:23 | ||
46. | 2 | Blake AGNOLETTO (Bendigo & District CC) | 2h13:34 | +1:58 | ||
47. | 12 | Jason LEA (Bendigo & District CC) | 2h13:34 | +1:58 | ||
48. | 1 | Alastair CHRISTIE-JOHNSTON (Hawthorn CC) | 2h13:40 | +2:04 | ||
49. | 11 | Robbie HUCKER (Bendigo & District CC) | 2h13:40 | +2:04 | ||
50. | 20 | Jordan VILLANI (St Kilda CC) | 2h13:43 | +2:07 | ||
51. | 17 | Alexander PORTER (Scotch College SA CC) | 2h13:46 | +2:10 | ||
52. | 8 | Pat EDDY (Bendigo & District CC) | 2h13:48 | +2:12 | ||
53. | 6 | Ewen DOONAN (Blackburn CC) | 2h13:48 | +2:12 | ||
54. | 28 | Ben JONES (Carnegie Caulfield CC) | 2h21:48 | +2:12 | ||
55. | 7 | Sam EDDY (Bendigo & District CC) | 2h13:52 | +2:16 | ||
56. | 5 | Sam CROME (Bendigo & District CC) | 2h13:52 | +2:16 | ||
57. | 58 | Sean HARDY (St Kilda CC) | 2h27:52 | +2:16 | ||
58. | 26 | Callan DOUGLAS (Carnegie Caulfield CC) | 2h21:52 | +2:16 | ||
59. | 33 | Byron WOODS (Shepparton CC) | 2h21:52 | +2:16 | ||
60. | 25 | Henry DIETZE (Brunswick CC) | 2h22:02 | +2:26 | ||
61. | 66 | Josef STOLTZ (Bendigo & District CC) | 2h28:37 | +3:01 | ||
62. | 107 | Laurie PALTRIDGE (Port Fairy CC) | 2h55:31 | +3:55 | ||
63. | 68 | Ryan WATERSON (Southern Masters CC) | 2h30:29 | +4:53 | ||
64. | 73 | Joel BYRNES (Southern Masters CC) | 2h38:34 | +4:58 | ||
65. | 56 | Nicholas GILS (University of Queensland CC) | 2h31:59 | +6:23 | ||
66. | 106 | Michaela MEHARRY (Bendigo & District CC) | 2h58:22 | +6:46 | ||
67. | 91 | Geoff BENNETT (Bendigo & District CC) | 2h51:22 | +6:46 | ||
68. | 100 | Steve ROONEY (Bendigo & District CC) | 2h51:22 | +6:46 | ||
69. | 3 | Aidan BUTTIGIEG (St Kilda CC) | 2h24:08 | +12:32 | ||
70. | 4 | Joel COXON (Hawthorn CC) | 2h24:08 | +12:32 | ||
71. | 19 | Julian THOMSON (Bendigo & District CC) | 2h24:08 | +12:32 | ||
72. | 9 | Liam EDWARDS (Shepparton CC) | 2h24:08 | +12:32 | ||
73. | 16 | Mark O'BRIEN (Carnegie Caulfield CC) | 2h24:08 | +12:32 | ||
74. | 95 | Amalia LANGHAM (City of Burnie CC) | 2h59:19 | +14:43 | ||
75. | 75 | Patrick GAFFNEY (Hawthorn CC) | 2h48:22 | +14:46 | ||
76. | 14 | Tasman NANKERVIS (Bendigo & District CC) | 2h26:25 | +14:49 | ||
77. | 85 | Connor SYMONS (Bendigo & District CC) | 2h48:45 | +15:09 | ||
78. | 74 | Robert CHIGNELL (St Kilda CC) | 2h48:50 | +15:14 | ||
79. | 69 | Colin AITKEN (Latrobe City CC) | 2h49:34 | +15:58 | ||
80. | 93 | Jacob COLLIER (Castlemaine CC) | 3h02:46 | +18:10 | ||
81. | 104 | Georgina HEYDON (Hawthorn CC) | 3h09:46 | +18:10 | ||
82. | 102 | Michelle EASTON (Southern Masters CC) | 3h12:23 | +20:47 | ||
83. | 105 | Debra LINDSTROM (Hawthorn CC) | 3h17:09 | +25:33 | ||
84. | 77 | Adam JACKSON (Castlemaine CC) | 3h01:11 | +27:35 | ||
85. | 15 | Bentley NIQUET-OLDEN (Carnegie Caulfield CC) | 2h41:52 | +30:16 | ||
86. | 60 | Jason JAMES (Southern Masters CC) | 3h01:00 | +35:24 | ||
87. | 109 | Phillipa THOMAS (St Kilda CC) | 3h31:27 | +39:51 | ||
88. | 76 | Noel Paddy HUGHES (Bendigo & District CC) | 3h13:27 | +39:51 | ||
dnf | 10 | Russell GILL (Norwood CC) | ||||
dnf | 13 | Jade MADDERN (Castlemaine CC) | ||||
dnf | 18 | Nicholas SIMPSON (Castlemaine CC) | ||||
dnf | 31 | Brodie SIMS (Seymour Broadford CC) | ||||
dnf | 32 | Nicholas TORNEY (Cobram Barooga CC) | ||||
dnf | 52 | Justin DEELEY (Southern Masters CC) | ||||
dnf | 65 | Martin OROSZI (Footscray CC) | ||||
dnf | 71 | Thomas BEATTIE (Brunswick CC) | ||||
dnf | 80 | Andrew MCGRATH (St Kilda CC) | ||||
dnf | 88 | Leon YEATES (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 89 | Gemma ABERY (St Kilda CC) | ||||
dnf | 96 | Rene MOL (Cobram Barooga CC) | ||||
dnf | 101 | Graham SYLVESTER (Echuca Moama CC) | ||||
dnf | 103 | Steve FLOOD (Bendigo & District CC) | ||||
dns | 41 | Dan PICKERING (St Kilda CC) | ||||
dns | 48 | Richard BUERGER (Castlemaine CC) | ||||
dns | 62 | Broder LACKMANN (St Kilda CC) | ||||
dns | 64 | Rodrigo OLIVARES (St Kilda CC) | ||||
dns | 72 | Morgan BELBRUNO (Italo Australian CC) | ||||
dns | 82 | Harry NANKERVIS (Bendigo & District CC) | ||||
dns | 98 | Andrews NEIL (Bendigo & District CC) |